La Grande Mamma na Rynku Głównym

La Grande Mamma na Rynku Głównym

Smaczna włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najbardziej popularny rodzaj gastronomii. Cenimy włoskie jedzenie bo jest pyszne, sycące i ładnie wygląda na talerzu. Z całą pewnością najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pasty. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską degustują równie pyszne dania obiadowe – risotto, gnocchi i desery włoskie.
Rozglądając się za prawdziwą włoską restauracją warto zwrócić uwagę na elementów: czy miejsce stosuje włoskie produkty, czy w karcie można znaleźć również mniej znane potrawy, czy karta win, oferuje typowo włoskie trunki. Włoskie potrawy to duża różnorodność oraz potrawy z wielu miejsc Włoch. Dobra włoska restauracja stworzy naturalnie włoski smak.

Kuchnia włoska jest łatwa, ale to wcale nie znaczy, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to przepyszna kuchnia europejska .

Dobre wino z Włoch

Żadna szanująca się knajpka włoska, która aspiruje do bycia ekskluzywnym miejscem na gastronomicznej mapie regionu, nie powinna ignorować wina. Obiad na włoską modę bez wyjątku musi zawierać też aperitiff. Kieliszek alkoholu to dla Włocha standard. czytaj więcej o naszej restauracji Klasyczne włoskie wina to zdecydowanie montepulciano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie franciacorta a także nuragus z Sardynii. Włoska restauracja – jeśli rzeczywiście ma być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, powinna posiadać bogatą kartę win.

Klasyczna włoska restauracja

Mając ochotę poznać wyjątkowość włoskiego gotowania bez wahania warto odwiedzić restaurację, która jest w stanie przyrządzić nie tylko pasty i pizzę.
Zobacz film