Mieszkanie w Krakowie

Mieszkanie w Krakowie

Najważniejszym z trudnych utrudnień w większości polskich miast jest transport. Polskie miasta są nie przygotowane do tak ogromnego nasilenia korków, jaki powstał poprzez wzrost ilości aut na naszych drogach. Przez to właśnie główną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju które musi podjąć niemalże każde miasto jest inwestycja w rozwój dróg i komunikację. Drogi i transport miejski to najważniejszy obszar, jaki pozwoli polepszyć zadowolenie krakowian a także usprawni integralność gospodarki miasta.

Wśród pozostałych gmin, inwestycje komunikacyjne w Krakowie silnie się wyróżniają. Mieszkańcy w głosowaniu wypowiedzieli się za budową metra, jednak przed tym jak ono zostanie zbudowane, w rozwój komunikacji miejskiej i drogi trzeba włożyć sporo pieniędzy . Z ważniejszych decyzji finansowych warto podkreślić:
całkowicie elektryczną linię autobusową – jedyną w kraju,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec PKP wraz z galerią handlową.
Poza tym, w perspektywie rozwoju Kraków ma budowę przynajmniej kilka nowych dróg dojazdowych między już istniejącymi połączeniami i naprawy istniejących tras tramwajowych i dróg dojazdowych.
Mieszkańcy remontów nie lubią – utrudnienia w komunikacji i dojazdach do biur dają się im we znaki w codziennym życiu. Warto zaś pamiętać, że bez napraw infrastruktura nie może być lepsza i aby mieszkało się lepiej, wymagać trzeba cierpliwości.Majchrowski działania
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie tylko kolejne linie komunikacji, ale również doskonalszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie bardziej trwała i odporna. (jednym z przykładów jest odporna na ścieranie nawierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków wymaga jeszcze wielu zmian i inwestycji, aby poruszało się po mieście dobrze. Nie tylko autem, ale również autobusami. Mimo to widać wyraźnie, że całość jest na prostej trasie do tego, by Krakusom mieszkało się tu naprawdę wygodnie i z zadowoleniem.