Tradycyjna kuchnia polska

Tradycyjna kuchnia polska

Jeżeli chcesz spróbować tradycyjnej kuchni polskiej, przestań kalkulować własne kalorie. Typowe posiłki są niezmiernie obfite i nieraz zawierają sporo mięsa. Wystarczy jednak spróbować tylko trochę, by odkryć, że są de facto smaczne oraz warte paru kęsów więcej. Najbardziej polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi towarami jakie jedzą na co dzień jest chleb oraz polska kiełbasa.

kuchnia polska Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, jakkolwiek kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, żeby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w różne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z fenomenalnego chleba i smakowitych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieprzerwanie wzbogacane o innowacyjne smaki, w pewnych momentach nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w szablonowej polskiej kuchni?

Polish Cuisine in Krakow

Najbardziej szablonowymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka czy też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić dania.

Skąd polska kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, wolno w niej również odszukać w zasadzie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Współcześnie polskie menu bez ustanku się zmienia, pod wpływem przeróżnych, niekiedy egzotycznych potraw.
•    Prócz sztampowych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować także w wegetariańskich barach, i w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Krótko mówiąc – jaka jest tradycyjna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smaczna i czasem straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dziś z łatwością odnaleźć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy stereotypowych potraw oraz optymalne polskie napoje i cieszyć się tymi schematycznymi smakami na co dzień.